Gönderen Konu: Namaz Kılarken Aklımıza Gelen Şeyler..  (Okunma sayısı 553 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Serpil

• Yönetici
  • Dua Müdavimi
  • Allah (C.C.) Bir'dir ve Hz. Muhammed (S.A.v) O'nun Elçisidir...
    • Huzur Yolu
Namaz Kılarken Aklımıza Gelen Şeyler..
« : 01 Ekim 2010, 22:30:54 »

Vesveseyi şeytan verir..

Mesela namaz kılıyorsunuz  aklınıza  birden  başka birşey  geliyor.. Hemen şeytan vesvese verir ilk sorusu vesvesesi şudur..

Namazını yanlış kıldın  sen namazını huşu ile kılamıyorsun yanlış kıldın  gibilaflar fitne sokarak seni soğutmaya çalışır  namazını terk ettirmeye çalışır.

Bir hadiste şöyle geçiyor... İyi okuyunuz...

Bir gün Hz. Ali peygamber efendimize namaz kılarken görüyor efendimiz selamı verdikten sonra Hz. Ali yaklaşıyor Ya resulullah sen namaz kılarken ne kadar huşu ile kılıyorsun  Peygamber efendimiz cevap veriyor sen kılabilirmisin  diyor Hz. Aliye.    Kılarım yaresulullah diyor  peygamber efendimiz diyorki  kılamassın  ya ali  sen huşu içinde namazını kıl aklına namaz bitene kadar hiç birşey getirme   sana yeleğimi vereceğim diyor peygamber efendimiz.

Hz. Ali namaza duruyor ve son selama kadar aklına birşey gelmiyor kılıyor namazını  sağa selam verdi tam sola selam verecekken  aklına şunu getiriyor şeytan  peygamber efendimiz hangi renk kazağını verecekti acaba diye onu düşünüyor:)  solada selam verdikten sonra:

Peygamber efrendimiz soruyor Ya ali diyor kıldınmı huşu içinde namazını diyor :

Hz. Ali cevaplıyor  yaresulullah  tam sola selam verecektimki birden bana hediye edeceğin yeşil kazağın aklıma geldi  hangisini hediye edecek diye düşündüm diyor:

Efendimiz gülüyor o nur yüzüyle  sen huşu içinde namazını kılarsın  sen niyet edip allahın huzuruna çıkıyorsun ama şeytan sana namazın olmadı yok yeleğin rengi ne yok işte  param olacakmı yok aklını başka yere kaydırır  sana vesvese verir  seni namazdan soğutmak içindir hepsi.  Ama rabbim senin niyetini bildiği için namazını kabul buyurur.

Ama senın aklında seytanın vesvesesi olduğu için  seni namazdan soğutmaya çalışır.  Halbuki rabbim namazını kabul buyurur... Ama sana senin namazın kabul olmadı diye vesvese veriri seni namazdan soğutmayaçalışır.

Vesvede versin siz devam edin namazınıza   siz zaten huşu ile niyet ettiniz...Bırakın vesvese versin. 

Hatta deyinki geldinmi şeytann sende benle namaza durda imana gelirsin belki:)

Versin vesvesesini   siz devam edin...

Alıntı
Gül dalında açan gonca,Muhammed’in aşkınadır.
Çırpınmam ömür boyunca,Muhammed’in aşkınadır!

Medine'ye varamadım,Gül kokusun alamadım
Muhammede doyamadım,Yaralıyam yaralıyam